29.06.2017

Mykonos

Ostrov větrných mlýnů, tyrkysového moře a bujarých nocí

Pokud hledáte opak poklidného Řecka, Mykonos je správou volbou.

Ostrov ležící v souostroví Kyklad ve Středozemním moři je jedním z nejpopulárnějších řeckých ostrovů vůbec a já už vím proč 🙂

Podlé řecké legendy, byl Mykonos pojmenovný podle jeho prvního panovníka, Mykonse, syna boha Apolla a místního hrdiny. Praví se také, že byl tento ostrov dějištěm velké bitvy mezi Diem a Titánem a místem, kde Herkules zabil nepřemožitelné obry tím, že je vylakál mimo ochranu hory Olymp. Současným patronem ostrova není ale překvapivě žádný řecký bůh či hrdina, ale pelikán. Toho našel zraněného v roce 1958 místní rybář na pobřeží, povedlo se mu ho zachránit a postupně ochočit. Dostal jméno Pétros a brzy se stal miláčkem turistů a později také jedním ze symbolů ostrova. Nelítostný osud jej ale dohnal a v prosinci roku 1985 ho srazilo auto. Jeho vycpané tělo si můžete prohlédnout v Muzeu lidové kultury a umění, nebo navštívit jeho následovníka, Pétrose II.

 

Jak se dostat na Mykonos?

Cesta na ostrov je komplikovanější, ale pokud máte vlastní private jet, budete tam určitě rychleji než my smrtelníci 🙂

Hodně dopředu je potřeba si zabookovat místenky na trajektech, které plují mezi řeckými ostrovy a mají mezi zastávky, ke kterým patří právě Mykonos.

Cena vyšla v roce 2015 na 20 eur a cesta trvala cca 6 hodin.  Plavba na moderních trajektech je velmi příjemná. Nejen, že si můžete obejít celou lod, ale můžete být i venku, což se pro krásu Řecka určitě vyplatí 🙂

My měli z Atén své auto, takže jsme na trajekt najeli autem, nechali ho zaparkované v podpalubním parkovišti a šli si užít cestu s krásným výhledem.

Po 6 hodinách už můžete vidět pevninu Mykonosu a jeho překrásný přístav 🙂

 

Jsme štastně na Mykonosu !!!

Po zakotvení jsme se “vylodili” našim autem a jeli se ubytovat 🙂

Pokud jste četli, nebo jen slyšeli – Mykonos je opravdu, ale opravdu drahý ostrov a týdenní pobyt Váš vyjde dráž než Maledivách.

Protože jsme ale Mykonos chtěli vidět, na doporučení jsme dostali tip na “levné”, příjemné ubytování s úžasným výhledem na překrásnou tyrkysovou zátoku.

Jmenuje se Paraga Beach Hostel – Mykonos Camping. 

Není to ubytování pro rodiny s dětmi, ale přespání stačí a výhled je naprosto úchvatný !

Tento camp je postavený nad tyrkysovou zátokou, ke které máte cestu pěšky jen 3 minuty.

Fotografie, které vkládám jsou foceny mobilem, bez úprav a můžete tak vidět reálnou krásu tohoto ostrova !

Bazén je v kempu zdarma včetně lehátek, takže se vyplatí si lehátka zarezervovat a chodit se na pláž vykoupat 🙂

Vy, co znáte Řecko určitě víte, že všude chtějí nehorázné sumy za lehátka (pokud nejste tedy v 5 hvězdičkovém hotelu s all inclusive) a na Mykonosu je ta částka opravdu extrémní !

Krom ubytování je tu vše, ale opravdu vše drahé. Odhaduji 3 násobek oproti Aténám, tak se na to připravte 🙂

Musím uznat, že v kempu strašně dobře vařili ! Pokud chcete tradiční řecké, cenově přijatelné jídlo, najezte se tam. Čeká Vás nádherný výhled a výborné řecké jídlo.

U pláže najdete spoustu nádherných řeckých restaurací, které jsou ale mnohem dražší, a už po obědě oplývají stovkami turistů, co přijeli za zábavou.

 

 

 

                           

Další články