24.05.2017

Maledivy

Plňte si své sny !

Psal se rok 2012 a my měli po krásné svatbě 🙂

A protože se mají sny plnit, tak i když jme v tom věku měli sotva na večeři v podprůměrné restauraci, řekli jsme si, že svoje líbanky musíme mít na místě, o kterém jsme snili. Stálo to rok odříkání, velkého šetření, opravdu jsme si NIC nekupili, ale když se chce, jde všechno a v tak mladém věku jsme si svůj sen splnili, našetřili si a odletěli na Maledivy.

Hledání nebylo vůbec lehké, protože jsme chtěli bydlet ve vodních bungalovech a před xx lety to byla nákladná záležitost, a tento typ ubytování neměl každý ostrov. Dnes je to jiné. Maledivy se staly dostupnější a vodních bungalovu přibývá.
Vybrali jsme nakonec Adaaran Club Rannalhi, který leží na Jižním Atolu Malé, cca 45 minut jízdy motorovým člunem od mezinárodního letiště v Malé.
Když letíte z Prahy, při nejlepším vypadá cesta následovně – Praha – Dubaj (doba letu 6 hodin), tam čekáte na spoj do Male (doba letu 10 hodin), po únavné cestě čekáte na přílety dalších návštěvníků, aby se zaplnil člun a mohli jste odplout / odletět na Váš ostrov. Čekáte většinou v hodinovém rozmezí. Ovšem za tu nádheru to všechno stojí. Nejbizardnější na celém letišti je jeho krátká přistávací plocha na vodní hladině.

Už ze samotného letadla po xx hodinovém letu vidíte ze shora tu jedinečnou nádheru, kterou vidíte jen ve filmech

 

Náš ostrov Rannalhi Island Kaafu Atoll, kde hotel leží byl vzdálený naštětí jen 45 minut člunem od Male, takže jsme nemuseli po třetí nasedat do letadla, ale už jsme si mohli užít vůni moře. Ve člunu jsme pluli tři páry, a po cestě k našemu ostrovu jsme daší dva páry vysadili. Když jsme zůstali poslední v člunu, blížili jsme se k našemu ostrovu.  Doted nedokážu popsat slovy, jaké to je když jste na Maledivách. Procestovali jsme spoustu krajin, ale zatím pro nás neexistovalo nic pohádkovějšího. Vystoupíte ze člunu na dřevěné molo, kde Vás vítají s čerstvým kokosem a jdete na recepci.

Na své líbánky jsme letěli v období deštů – v červnu. Každý nás strašil, ale protože jsme si to jeli užít a věřili, že bude krásně, tak to tak i dopadlo 🙂 !

 

 

 

Fotky, které jsem pořídila jsou z obyčejného fotáku. Jsou neupravené a můžete vidět reálnou krásu, kterou Maledivy nabízí.

Nezachytí ale nikdy tu atmosféru, a tu prostě musí člověk zažít.

Maledivy jedině doporučuju.

 

 

Plňte si své sny !!!

 

 

 

Další články